Gamerbug'ı başlangıç sayfanız olarak ayarlayabilirsiniz.
    
 Haberler   |    Dosyalar  |   İlk Bakış  |   Kılavuz  |   Tozlu Raflar  |   İnceleme  |   Hileler  |   Oyun Görüntüleri  |   Duvar Kağıtları  |   Donanım  |   Ropörtaj  |   Künye 
İlk Bakış
       Ömer Faruk Yalçın
Görüntüler   Hileler   Yorum Yap    Çıktı Al    RSS  
Eklenme Zamanı: 24.09.2006 17:37:47
Yarış oyunlarına gönül veren ve oynayacağı oyunun bu türe dahil olmasından başka koşul öne sürmeden, çıkacak her oyunu oynayabilecek bir yapınız varsa, muhtemelen Need for Speed serîsini başından beri oynuyorsunuzdur. Hadi öyle olmasın, ikinci veya üçüncü oyundan itibaren başlamışsınızdır yarışmaya… “Bu oyunu oynamayanın aklından şüphe ederim,” gibisinden bir yaklaşımla başladığımız oyunun, ileride çılgınlar gibi -dersem umarım abartmış olmam- sevileceğinden habersiz yarışmışsınızdır belki de.

Artık kendini tekrar eden oyunları oynamak zorunda kalabiliyoruz. Durum bu şekilde geliştiği zaman ise oyuncular serîden veya serîlerden artık bıkmaya başlıyorlar. Underground 1 ve 2 birbirine hayli yakın oyunlardı. Bir üçüncüsü daha gelseydi ne olurdu bilemiyorum. Ama Most Wanted, modifiye seçeneklerine artı olarak polisler ile beraber gelince ‘birileri’ yuhalanmaktan kurtuldu. Bir taraftan ise yarış türleri eksiltilmişti. Ama polisler de vardı. Sonuç itibarî ile denge kurulmuştu. Bir değişiklik yoktu bâriz olarak. Yapımcı Electronic Arts’ın, spor oyunlarında kullandığı “kopyala-yapıştır” tekniğini NFS serîsi üzerinde de kullanmaya başladığını sezmeye başladığımız son zamanlarda duyurulan Carbon, yapımcıların “Alın size gelişme lan!” diyebileceği bir ortam oluşturur mu bilinmez tabii.

En çok aranan olarak tamamladığımız son oyunun devamı niteliğini taşıyor Carbon. Böyle saygıdeğer bir insanın (ki biz oluyoruz bu) etrafında ise yalakalaşmalar ve tehditlerin olması gayet doğal. Bize saygı duyan elemanları bir araya getirip kurduğumuz grupla, tehditkâr bakışları olanların kurduğu gruplara karşı gireceğimiz “yer kapmaca”da da en büyük olmak için çabalayacağız bu sefer.


- Farklı bölgelere ayrılmış olan şehrimizin her karışını alnımızın teriyle, ya da motorumuzun sesiyle alırken bu elemanlar ne işimize yarayacak?
= Güzel bir soru, cevabı da hazır. Size yardımcı olacaklar ve bu doğrultuda da sizden bazı beklentileri olacak.
- Nasıl yardımcı olacaklar?
= Yarışın bitmesine çok az kaldı ve siz karşı grubun lideri ile hâlâ başa baş gidiyorsunuz. İşinizi riske atmak yerine yol kesicinizi çağırıyorsunuz ve karşı grubun ele başının havada dans etmesini sağlayacak sihirli dokunuşu gerçekleştirmek üzere adamınıza komut veriyorsunuz. Ya da oldukça uzun bir yoldasınız ve canınız sıkılacak gibi oluyor; kestirme yollar denemek istiyorsunuz. Ama kestirmenin size bir mezar olacağı korkusu içerisindesiniz. Adamınıza vereceğiniz bir işaret, kestirmeyi denemek üzere yola düşmesini sağlayacaktır.
- Bu güzel kardeşlerim benden ne bekliyor peki?
= Modifiye… Evet, başka bir şey değil; sadece modifiye. Yardımlarının karşılığı olarak sizden bu konuda büyük kıyaklar bekliyorlar. Yani ekibimizin arabalarının modifiyeleri de bize bakıyor. Bu durumun en büyük avantajı ise takıma benzeyebilme şansına sahip olmamız. Örneğin kendimize sabit bir renk bulma şansımız var. Ya da her arabaya aynı dövme; böylece o dövme ile anılabiliriz.


Oyunun genel işleyişinde yapılan değişiklikler eğer kafamızda canlandırdığımız gibi gelirse süper olur. Carbon Canyon’larındaki ölüm-kalım yarışları kadar heyecan verici bir şey yoktur herhalde. Ayrıca Drift de geri dönüyor. Aha, konusu açıldı. Basit ama mantıklı bir düşüncem var Drift konusunda. Underground’ların en sevilen yarış tiplerinden biri Drift değil miydi? Peki Electronic Arts o kadar salak mı da bu yarış türünü Most Wanted’a eklemedi? Bence tam tersi müthiş bir hamle bu. Drift’i özlettiler… Böylece Carbon’u daha cazip kıldılar, ya?!

Autosculpt özelliğinden bahsedelim biraz. Bu özellik modifiye konusunda oyunun en büyük adımlarından biri olarak gösteriliyor fakat verilen bilgiler çok da aydınlatıcı değil. Tek bilgi, bu özellik sayesinde, kullanacağımız modifiye araçlarının yerlerini değiştirebileceğimizi işaret ediyor. Anladığım kadarı ile kaputa yerleştirdiğimiz bir havalandırmanın yerini değiştirebiliyoruz. Oldukça heyecan verici, öyle değil mi?

Ve son olarak arabalar… EA bu sefer arabaları sınıflara ayırmış arkadaşlar. Ama bu sınıflandırma klasik çeker dalgası şeklinde değil. American Muscle, Exotic ve Tuner olarak gruplandırılmışlar. Türkçe meâli ile Amerikan Kası isimli gruba dahil olan araçları tercih sebebiniz muhtemelen hız olacaktır ama aldığınız aracı kontrol edebilecek kadar da tecrübeli olmalısınız. Zîra, bu tip arabalar arkadan çeker olmaları sebebi ile bir hâyli zor zapt edilirler. Tuner grubunu seçme sebebiniz ise büyük ihtimalle içinizdeki modifiye tutkusu olacaktır. Ya da Egzotik araçlar ile prestij sağlayabilirsiniz. Kontrol edilebilir birer hız canavarı olan bu araçları ben pek sevmem, sizi bilemem.

Grafiksel anlamda sadece videolara bakarak yorum yapabildiğim için çok konuşmayacağım. Sonra ön yargılı olmuş gibi oluyorum, olmuyor. Carbon bu anlamda eski versiyonlarına kıyasla birkaç ‘parmak’ önde. Zaten asfaltı düzeltsinler yeter, başka bir şeye gerek yok.

NOT: İkinci sayfaya en son açıklanan araba listesini ekledim. İşinize yarar belki, ne me lâzım?
 
Bu yazıya ait 9 yorumdan son 9 tanesi gösteriliyor.
Tüm yorumlar için tıklayın.


Yazan: dj-beso Zaman: 01.10.2007 14:27:01 - %100 save
  arkadaşlar bu oyunun save dosyasını bulamıyorum yardım ede bilirmisiniz?Lütfen  

Yazan: Deniz14 Zaman: 02.08.2007 13:52:52 - YARDIM EDİNN:(((
  Yha arkadaşlar bu oyunu nerden indrcem ben daha yeni üyeyim ama bulamıorum yardmmmmmmm!!!:(  

Yazan: ozguralptekin Zaman: 13.04.2007 16:54:08 - ufffffffffffff
  yawwww bu oyun neden indirilmıyor:((((((((  

Yazan: cool berk Zaman: 31.12.2006 15:27:40 - ******ACİL YARDIM GEREKİYO******
  Ya arkadaşlar neler yapmam lazım hileleri çalışmıyo nolursunuzbir anlatın oyunu  

Yazan: BioLeon Zaman: 30.11.2006 13:39:59 -
  oyunun dvd sini aldım da şimdide dvd rom alıcam sırf bu oyun icin :) hadi bakalım neler yapmış adamlar  

Yazan: cankicanbaz Zaman: 07.11.2006 23:51:09 - need for speed carbon
  arkadaşlar bu oyunu bir türlü kuramadım yardım edermisiniz  

Yazan: MarsH Zaman: 08.10.2006 13:22:38 -
  1 Kasım olarak açıklandı...  

Yazan: s.w.a.t Zaman: 07.10.2006 14:14:32 - wawwwwwwwwww
  bu oyun bence çok mannak bir oyun  

Yazan: merty Zaman: 06.10.2006 15:41:21 - bu oyun
  tam olarak ne zaman çıkıyor?  


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.


Künye

Önerilen Sistem

En Düşük Sistem

Artılar
Eksiler

Türe Getirdiği Yenilikler

Değerlendirme
Grafik86 / 100
Hatasızlık80 / 100
Menü94 / 100
Özgünlük93 / 100
Senaryo75 / 100
Eğlence87 / 100
Oynanış84 / 100
Ses95 / 100
Türe Göre Başarı90 / 100
GENEL:87.66 / 100
Oyun Görüntüleri          
GTA San Andreas'a Araç Gereç Nasıl Yüklenir (Danny )
Football Manager 2008için İlk Yama!!!! (interpol )
Unreal Tournament 3 yaması (Raven )
Sims 2 Free Time duyuruldu (Raven )
Stronghold 2 yaması (Raven )
Call of Duty 4 için bir yama daha (Raven )
GTA 4'ten bir video daha (Raven )
Overlord için 1.4 yaması (Raven )
 
 
 
Copyright 2003-2006  iletişim     
>