Gamerbug'ı başlangıç sayfanız olarak ayarlayabilirsiniz.
    
 Haberler   |    Dosyalar  |   İlk Bakış  |   Kılavuz  |   Tozlu Raflar  |   İnceleme  |   Hileler  |   Oyun Görüntüleri  |   Duvar Kağıtları  |   Donanım  |   Ropörtaj  |   Künye 
İlk Bakış
       Denizhan Şahinoğlu
Görüntüler   Yorum Yap    Çıktı Al    RSS  
Eklenme Zamanı: 08.12.2007 01:11:09

Burnout türünün diğer örneklerine benzemez.; onunla imkânsızları başarabilirsiniz. Diğer araba yarışlarına oranla daha çılgın, daha hızlı bir şekilde ilerler. Özlemin kısa bir aradan sonra sona erdiği noktadayız: Burnout Paradise!

Burnout'u ilk kez oynadığımda bu oyunun diğerlerine göre farklı olduğunu hemen anlamıştım. Az evvel de belirttiğim gibi oyunumuz biraz daha hızlı, biraz daha hareketli olduğu için kendi farklı dünyasını oluşturmuş oluyor. Bu dünyanın diğerlerinden farklı olan başka özellikleri de var elbette: Birincisi, arabaları aşırı hızlı ve çılgınca sürebilmemiz. Evet, bu özellik oyunu gerçeklik bakımından biraz zayıf kılıyor; fakat inanılmaz derecede değişik bir hava yakalama konusunda da benzersiz olay ve oyunun başında saatlerce kalmanıza yol açıyor kimi zaman.

Serinin son oyunu olan Burnout Paradise'ın yayınlanan videolarına baktığımızda oyunun trafik içinde aşırı hız yapılan yarışlarını görüyoruz yine. Rakiplere göre istediğimiz takdirde, yol üzerindeki rampalarla ve objelerle yarış esnasında değişik hareketler yapılabiliyor. Tanıtım videolarının büyük bir bölümünde Paradise City tanıtılıyor. Oyun içinden videolar ise daha çok hareketler üzerine. Yine aşırı hız, yine güzel hareketler…

Evet, videolardan da görüldüğü üzere oyun hâlâ eskisi gibi oyuncuları başında tutabilecek özelliklere sahip görünüyor. Oyunu oynanış bakımından biraz daha incelemekte fayda var: Yarışlar çok yüksek hızlara çıkabilen arabalarla yapılıyor. Dediğimiz gibi, bu dünyanın en farklı özelliği yarışların trafik içinde yapılması. Burnout’u Burnout yapan da bu zaten, haklısınız. Tabii, yol boyunca trafik engellerini aşarken rakiplerinizi de yarış dışı bırakmaya çalışıyorsunuz. Trafiği bu amaçla kullanınca oyunun çok zevkli bir hâl aldığını söylemeye gerek bile yok. Kısacası, amacımız sadece yarışı kazanmak olmuyor, rakiplerin yarış dışında kalmalarına sebep olmak da oyunun bir kuralı gibi. Her zamanki gibi, Kariyer modunda haritamızdan istediğimiz yarışı seçerek ilerliyoruz. Ayrıca oyun içinde gidebileceğimiz yerlere de bir göz atarsak Gas Station (Gaz İstasyonu), Boost Meter (Nitro) için kesinlikle uğramamız gereken önemli yerlerden biri. Ayrıca Paint Shop, arabamızın rengini ayarlayabileceğimiz yer olarak çıkıyor karşımıza. Haritanızın yardımı ile ilerlemeniz de mümkün ama her dâim yanında olan GPS’i hatırlatmayı vatan borcu biliyorum.

Son olarak, daha önce Burnout oynamamış olanlar için tekrar edelim: Bu oyun diğerlerine benzemez. Grafiksel anlamda istenilen seviyeyi yakalayamadığı düşünülse de oyunun bu kendine has yapısı onu uzun süre ayakta tutacak gibi. Bu oyunda imkânsız yok.


Bu yazıya ait bir yorum yok.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.


Künye

Yazarın Beklentisi
Oynanış95 / 100
Ses90 / 100
Grafik85 / 100
Eğlence100 / 100
Türe Göre Başarı90 / 100
Hatasızlık60 / 100
GENEL:87.5 / 100
Oyun Görüntüleri          
GTA Vice City İçin Yardım (pcTurk )
Geçemediğiniz Bölümler (pcTurk )
san andreas Görev vermiyor (kursadbinici )
iyi bir pc için gereken sistem gereksinimleri neler? (interpol )
Just Cause 2 geliyor... (Danny )
Rockstar Games oyunları Steam'de (david15 )
MOH Airbone istek (david15 )
gta sa masa üstüne atıyor (david15 )
 
 
 
Copyright 2003-2006  iletişim     
>